adepan ses yalıtımı

Hemşin ses yalıtımı kauçuk sünger şehir hayatının yoğun gürültüsü, hem araçların hem de insanların rahatsız eden ses unsurlarını oluşturması durumu insanların evlerinde rahat edememesine sebep olmaktadır. Özellikle Hemşin gibi kalabalık şehirlerde yoğun gürültü unsuru olan yapıların ve araçların olumsuz ses unsurları hanelerin içine kadar sızmakta ve hane halkını rahatsız etmektedir. Uzun vadede bu durum strese ve belirli ruhsal rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu durumdan kurtulmanın tek bir yolu vardır o da Hemşin ses yalıtımı kauçuk sünger yaptırmaktır. Ses yalıtımı hem içeriden dışarıya ses çıkışını hem de dışarıdan içeriye ses girişini %90 oranında engelleyebilen bir özelliğe sahiptir.

xx ses yalıtımı kauçuk sünger

Hemşin ses yalıtımı kauçuk sünger denilince akla ilk gelen malzemelerden biri olan kauçuk süngerler, Hemşin ses yalıtımı konusunda en çok kullanılan ürünler içinde yer almaktadırlar. Üretim tekniğine göre Hemşin ses yalıtımı kauçuk sünger yada yumurta kauçuk sünger ya da piramit tip kauçuk sünger olmak üzere çeşitleri bulunan bu süngerlerin yüksek oranda olumsuz sesleri absorbe yani emme özelliği vardır. süngere verilen oluklu şekil bu süngerlerin kullanıldığı ortamda mükemmel bir ses dağılımı yaratmasına sebep olmaktadır. Ortamdaki yankıyı kesen ve akustiği düzenleyen kauçuk süngerler Hemşin gibi ses stüdyolarının fazlaca olduğu illerde, ses kayıt stüdyolarının duvarlarında sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Hemşin Ses Yalıtımı Kauçuk Sünger Fiyatları

Kauçuk sünger Hemşin da Adetaş Yapı market tarafından üretilmektedir. Genelde 100x100 ebatlarında üretilen bu süngerler yüzeye özel bir yapıştırıcı ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

xx ses yalıtımı kauçuk sünger fiyatları

Esnek ve şekillendirilebilir bir yapıya sahip olmasında dolayı da her yerde rahatlıkla uygulanabilen ürünler sınıfına girerler. Evler, kafeler, barlar, ses kayıt stüdyoları, iş makinesi çalıştırılan Hemşin da ki sanayi işletmeleri olumsuz ortam seslerini kesebilmek için bu kauçuk süngerleri kullanmaktadırlar.

Hemşin Ses Yalıtımı Kauçuk Sünger Firmaları

Ses yalıtımı ve ses akustiğinin düzenlenmesi gereken ortamlarda, ortamın ses düzeyine ve sesin rahatsız ediciliğine göre kullanılan yalıtım malzemeleri Hemşin ili içinde Adetaş Yapı Marketin iştirakleri ile üretilmektedir. Hem Hemşin  içine hem de Türkiye'nin dört bir yanına ses yalıtım malzemelerinin satışını yapan firma uygun fiyat ve kaliteli malzeme ile ürettiği Hemşin ses yalıtım malzemelerini ihtiyaca yönelik olarak özel boyutlarda da üretebiliyor.